joomla templates and joomla extensions by zootemplate.com Get Adobe Flash player
Home Evenimente AA Lawyers @ Work - Octombrie 2015

Lawyers @ Work - Octombrie 2015

LW oct 2015 650px

 

ELSA Timișoara a organizat în urmă cu două zile evenimentul numit "Lawyers @ Work". Evenimentul devenit deja o tradiție, i-a avut ca invitați pe trei membri fondatori ai asociației noastre, și anume: Cristian Clipa împreună cu Alexandru Popa și Sergiu Stănilă. Prezența acestora a fost una remarcabilă și care cu siguranța nu va fi uitată prea curând. Aceștia au fost invitați pentru a vorbi despre experiența lor ca voluntari ELSA, motivele care i-au determinat să pună bazele asociației noastre, dar și bineînțeles, experiența lor profesională.

 

Înainte de a le da cuvântul distinșilor profesori, Biroul Local ELSA Timișoara 2015/2016 a început seara cu o prezentare a asociației în sine, a fiecărui membru în parte, iar mai apoi, prezentarea numită This is ELSA, s-a încheiat cu un filmuleț care marchează activitatea noastră, în care sunt prezentate departamentele noastre, dar și cele mai importante evenimente ale acestora. Și voi puteți viziona filmulețul aici: https://www.youtube.com/watch?v=RiUARKhAR-A

Pe lângă sfaturile diverse pe care participanții le-au primit de la cele trei cadre didactice, acestora le-au fost puse în vedere mai multe aspecte, și anume: importanța voluntariatului, importanța dezvoltării personale, a pregătirii pentru o carieră juridică și importanța de a trăi la timp acea parte socială a vieții, care nu ar putea fi trăită în altă perioadă a vieții, decât în timpul frumoșilor ani ai studenției.

Seara s-a încheiat cu o sesiune de întrebări și cu multe, multe râsete și voie bună.

Vă așteptăm și la restul evenimentelor noastre!

drept logo 100pxuj logo 100pxfratelli logo 100pxjuridice logo 100pxuj mag logo 100pxfitt logo 100pxorthopedics logo 100pxun youth logo 100pxsuciu logo 100pxcreative minds logo 100pxagenda logo 100pxtion logo 100px